Trombitavirág Fúvószenekar

A Trombitavirág Fúvószenekar 2008-ban alakult Horváth Virág vezetésével a kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskolában a Kaposvári Fúvószenekar utánpótlás zenekaraként.

2010-ben a WASBE által szervezett Gyermek, ifjúsági és felnőtt zenekarok versenyén, Balatonföldváron, III. helyezést ért el, 2011-ben minősítő hangverseny keretében „A” kategóriában a WASBE kiemelt arany oklevéllel értékelte a zenekart.

2012 szeptemberében Kerekes Béla Szabolcs karnagy, rézfúvós tanár vette át a Trombitavirág Fúvószenekar vezetését. Munkáját Horváth Virág, az iskola ütőtanára segíti.

A együttes fő feladata, hogy a kis zeneiskolásokkal megismertesse a zenekari zenélés szabályait, az együtt zenélés örömét, hogy megismerkedjenek a többi fúvós hangszerrel, és hogy összetartó közösséggé kovácsolja a gyerekeket.

2017-ben a Balatonföldváron megrendezett Dél-Dunántúli Regionális Fúvószenekari Versenyen Kiemelt 1. helyezést kapott a zenekar a verseny legmagasabb pontszámával, valamint Kerekes Béla és Fodor Gyula felkészítő tanári díjat kapott.

Oklevél

A zenekar létszáma 55-60 fő, a gyerekek korosztálya meglehetősen változatos alsó tagozatos kisiskolásoktól egészen a középiskola 9-10. osztályáig. Rendszeres résztvevők vagyunk az iskolai és városi rendezvényeken.

A zenekar vezetését 2018-ban Major András, majd 2019-ben Nyirati Károly vette át. A 2022/2023-as tanévtől kezdve Kerekes Béla Szabolcs vezényli a zenekart, Horváth Virág segítségével.