Csellóegyüttes

Csellóegyüttes

A Liszt Ferenc Zeneiskola Csellóegyüttese 2006. szeptemberében alakult. Az együttes alapvető célkitűzése elsősorban a zenekari csellójáték megszerettetése és az utánpótlás nevelés. Rendszeresen közreműködnek az intézmény és a város kiemelt szakmai és ünnepei rendezvényein, valamint az általános iskolásoknak és óvodásoknak szervezett hangversenyeken.

Szolnokon, 2008. áprilisában a Zeneiskolák VI. Országos Zenekari Versenyén kategóriájukban II. helyezést értek el. Egyedi hangszer összeállításuk miatt valamennyi produkciójuk különleges élményt nyújt a mindenkori hallgatónak. Az együttes külföldi útjai: 2009. Glinde (Németország).

Koncertműsorukban - a barokktól napjainkig - elsősorban magyar és európai szerzők alkotásai szerepelnek. Évente 6-8 szereplést vállalnak, melyek általában alkalmi programok. Az együttes utánpótlását a Vonós Tücsökzenekar biztosítja. A Csellóegyüttes jelenleg Papp Tibor irányításával dolgozik.

Az együttes muzsikusai általános és középiskolai tanulók, létszámuk 13 fő.

Az együttes muzsikusai általános és középiskolai tanulók, létszámuk 13 fő.