Liszt Ferenc Zeneiskola Kamarakórusa

Kamarakórus

A Liszt Ferenc Zeneiskola Kamarakórusa

A Liszt Ferenc Zeneiskola Kamarakórusa 10 éve működik a szolfézs tanszak keretén belül.
Minden évben kb. 10 -15 fellépésünk van. Részt veszünk a zeneiskolai hangversenyeken (karácsonyi, farsangi, pünkösdi hangversenyeken), szerepeltünk városi rendezvényeken, volt két önálló estje a kórusnak.
2004. december hónapban az Ifjúsági hangversenysorozat keretében hat településen szerepeltünk a megyében a zeneiskola Ifjúsági Vonós-zenekarával.
2006 júniusban a Pannonia Cantat nyitóhangversenyén Gospeleket éne-keltünk nagy sikerrel.
2007 tavaszán Pécsett az Európa fesztiválon kibővített fiúkórusunk gregorián műsorral szerepelt. Ennek az évnek a végén a Kodály évforduló alkalmából előadtuk Kodály: Kállai kettős című művét.
2008 májusában belgiumi meghívást kapott a kórus, ahol nagysikerű hangversenyeket adtunk. Közösségi munkánkat a jó szakmai munka és jó hangulat jellemzi, melyet a sikeres hangversenyek mellett az is igazol, hogy volt kórustagjaink is szívesen visszajárnak énekelni.
A klasszikus, romantikus műveken kívül magyar népdalfeldolgozá-sok mellett más népek dalainak feldolgozásait és a könnyedebb műfaj kórusdarabjait is szívesen énekeljük.

Amire büszkék vagyunk:
• 2003-ban, 2005-ben és 2010-ben az „Éneklő Ifjúság” minősítő hangver-senyén a kórus arany diplomás minősítést kapott.

Amire a legbüszkébbek vagyunk:
• 2010- ben a nemzetközi Pannonia Cantat Youth Choir Fesztivál és Ver-senyen Populáris zene kategóriában: I. helyezést

• Zenetörténeti kategóriában: II. helyezést
• Folklór kategóriában: III. helyezést értünk el, és megkaptuk Kaposvár Megyei Jogú Város Különdíját, oklevelet kaptunk a Fesztivál legváltoza-tosabb műsoráért.

A Kamarakórus karnagya: Kutiné Majnay Judit

A Liszt Ferenc Zeneiskola Kamarakórusa

A Liszt Ferenc Zeneiskola Kamarakórusa 6 éve működik - a szolfézs tanszak keretén belül.

Minden évben kb. 6-8 fellépésünk van. Részt veszünk a zeneiskolai hangversenyeken (karácsonyi, farsangi, pünkösdi hangversenyeken), szerepeltünk városi rendezvényeken, volt önálló estje a kórusnak. 2004. december hónapban az Ifjúsági hangversenysorozat keretében hat településen szerepeltünk a megyében a zeneiskola Ifjúsági Vonószenekarával.

A klasszikus, romantikus műveken kívül magyar népdalfeldolgozások mellett más népek dalainak feldolgozásait is szívesen énekeljük. Repertoárunkon más műfaj egy-egy műve egy-egy műve is szerepel.

2003-ban és 2005-ben az "Éneklő Ifjúság" országos minősítő hangversenyén a kórus arany diplomás minősítést kapott.

A Kamarakórus vezetője: Kutiné Majnay Judit.