Zenei munkaképesség-gondozás

A kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskolában 2004-ben indult el a munkaképesség-gondozó tornaóra.

Dr. Kovács Géza módszerén alapulva - dr. Pásztor Zsuzsa, az iskola kérésére állított össze (az országban elsőként a zeneiskolák között) négy videokazettányi anyagot a zenei pályára készülő növendékeknek, hogy fizikai-idegi-pszichikai terhelésüket kompenzálni tudják a speciális gyakorlatok elvégzésével, és kifejezetten a zenész életforma igényeinek megfelelő életmód-javaslatok megtanulásával és betartásával.

Speciális luftballonok, labdák, ugrókötelek és bordásfal segíti a munkát, valamint a jó minőségű HI-FI berendezés is.

A munkaképesség-gondozó foglalkozásokat dr. Farkasné Nagy Gabriella vezeti.

Ma 2017. szeptember 24., vasárnap, Gellért és Mercédesz napja van. Holnap Eufrozina és Kende napja lesz.