X. Országos Jeney Zoltán fuvolaverseny 2021

Kedves Kollégák!

Lezajlottak a X. Országos Jeney Zoltán Fuvolaverseny

területi válogatói.

A versenybizottság döntése alapján, az

54 pontot, illetve 54 pont feletti

pontszámot elérő versenyzők vehetnek részt a döntőben.

FONTOS INFORMÁCIÓK !!!

Az Oktatási Hivatal felhívása alapján kérjük az alábbiak pontos betartását.

• A nevező iskolák a versenyzőik produkcióját videóra rögzítik, majd mp4 formátumban (a 10 perces vagy rövidebb videók maximális fájlmérete 650 MB, a legfeljebb 30 perces videók maximális fájlmérete 1,8 GB lehet), vágatlan videóanyagként egy adathordozóra (pendrive, esetleg DVD) felmásolják.
  • Egy versenyző/csoport műsorát egy, vágatlan fájlba kell rögzíteni.
  • A fájlok elnevezése: versenyző neve_korcsoportja (Példa_Pál_3kcs_elodonto; Példa_Pál_3kcs_donto).
  • A felvételen ne lehessen beazonosítani a nevező intézményt (ne szerepeljen a videón semmilyen intézményre utaló felirat illetve a felkészítő tanár).
  • A versenyzőknek a verseny anyagát, az eljátszandó műveket egy, vágatlan felvételen belül, egymás után kell előadniuk, a versennyel, színpadi szituációval azonos módon.
  • A könnyebb azonosíthatóság érdekében formai követelmény, hogy minden versenyző a produkciója bemutatása előtt mondja el a nevét, korcsoportját és a bemutatásra kerülő mű/művek címét. (Az iskola és a felkészítő tanár neve nem hangozhat el.)
  • A versenyzők a produkcióikat az alkalomhoz illő öltözetben mutassák be.
  • A videofelvétel középpontjában a versenyző legyen, zenei verseny esetében fókuszálva az arcra, a kezekre és a hangszerre, illetve a korrepetitorral való együtt játékra.
  • A videofelvétel készítése során ügyelni kell a megfelelő megvilágításra és az akusztikai körülményekre is.
  • A versenyanyaggal együtt meg kell küldeni minden versenyző eredetiségi és hozzájáruló nyilatkozatát. (Mellékelten küldjük.)
  • A csomagban (borítékban) az adathordozó mellé el kell helyezni egy „leltárt”, amely tartalmazza:

- mely területi válogatóhoz tartoznak a versenyzők,

- a nevező iskolát azonosító adatokat (OM azonosító, iskola neve, címe),

- az adathordozón szereplő produkciók azonosítására alkalmas felsorolást (fájl neve, versenyző neve, bemutatott mű címe, időtartama).

- A produkciókat tartalmazó adathordozót a nevező iskola az adott rendező intézménynek küldi meg, a postai feladás határideje a verseny versenykiírásban rögzített utolsó napja (2021. március 28.)

Fentiek be nem tartása a versenyből való kizárást vonja maga után.

Sikeres jelentkezés esetén a jelentkezési lapon megadott email címre fog érkezni pdf formátumban a kitöltött nevezési lap és a hozzájáruló és eredetiség nyilatkozat, amit nyomtatás, aláírás és pecsételés után szkennelve kérjük megküldeni a Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskolába 2021. március 2-ig a jeneykaposvar@gmail.com email címre.

Nevezés az országos döntőre:

2021. február 28-ig

A személyes adatok kezeléséről szóló tájékoztató itt megtekinthető.