Kaposvári Fúvósok Egyesület

Az egyesület adatai

• Az egyesület neve: Kaposvári Fúvósok Egyesület
  • Az egyesület rövidített elnevezése:  KFE
  • Az egyesület székhelye: 7400 Kaposvár, Kossuth Lajos utca 21.

Az egyesület célja, tevékenysége

Az egyesület célja: a rendszeres kulturális, zeneművészeti tevékenység biztosítása, szervezett keretek között szereplési lehetőségek biztosítása, az egyesület tagjainak és ifjúsági tagjainak a művészeti-zenei életmódra nevelése, az ilyen igények felkeltése, a közösségi élet kibontakoztatása. A magyar zenekultúra színvonalának emelése, zenei örökségünk ápolása és terjesztése szerte a világban.

A zenekar művészeti vezetése igyekszik minél szélesebb repertoárral megismertetni a zenekari tagokat, illetve a közönséget. Az egyesület felvállalja Somogy megye zeneszerető közönségének minél szélesebb spektrumú zenei ismeretének bővítését.

Az egyesület tevékenysége:

Az egyesület elsősorban az alábbi kulturális tevékenységek céljára alakul:

• nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés,
  • kulturális tevékenység,
  • kulturális örökség megóvása,
  • a magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségekkel, valamint a határon túli magyarsággal kapcsolatos tevékenység,

Az egyesület céljai érdekében hangsúlyt fektet a testvériskolai kapcsolatok ápolására, külföldi kapcsolatok létrehozására.

Az egyesület céljai érdekében állandó kapcsolatot tart fenn a Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola – Alapfokú Művészeti Iskolával, Kaposvár Megyei Jogú Várossal, a települési önkormányzatokkal, ifjúsági szervezetekkel, civil szervezetekkel, oktatási és más intézményekkel, Nemzeti Tehetségponttal, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal, a WASBE Fúvószenekari szervezettel.

Az egyesület vezető tisztségviselői:

Az egyesület elnöke: Nagy Tamás

Az elnökség tagjai:

• Bálint Kitti
  • Horváth Virág Barbara

A Kaposvári Fúvósok Egyesület számlaszáma: OTP 11743002-26476454
Adószáma: 18875975-1-14

Az egyesület alapszabálya letölthető ide kattintva.