Horváth Virág

Horváth Virág ütő, általános igazgatóhelyettes

Születési hely, idő: Szombathely, 1977. 05. 13.

Iskolai végzettség: ütőhangszeres tanár, kamaraművész, mentor pedagógus

Szakmai önéletrajz:
Zeneművészeti tanulmányaimat a Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskolában kezdtem, Vasas József tanár úrnál.

A zeneművészeti konzervatóriumot és főiskolát Pécsett végeztem. 1994-től 2001-ig tanítottam a Siklósi Zeneiskolában, majd 2001-ben Kaposvárra költöztem. 2007-ig a Magyar Honvédség 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred ütőse voltam.

2007-től vagyok a Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola ütőtanára. Tanítványaim megyei, regionális, dunántúli, országos rendezvényeken, versenyeken eredményesen szerepelnek, díjakat hoznak. Többen zeneművészeti szakiskolákba, jazz-konzervatóriumba, főiskolára és zeneművészeti egyetemre nyertek felvételt.

Ütőtanári tevékenységem mellett 2008-ban megalapítottam és vezényeltem a Trombitavirág Fúvószenekart.

2013-ban elvégeztem a Pécsi Tudományegyetem Mesterképzését, ahol tanár-zenetanár (ütőhangszer) mesterfokozatot és okleveles ütőhangszertanár szakképzettséget szereztem.

A tanítási munkám mellett mindig nyitott voltam egyéb iskolai feladatokra, programok szervezésére, összefogásra egy cél érekében. Nagy örömmel vállaltam el 2018-ban a vonós-akkordikus tanszak vezetését.

Fontosnak tartom a folyamatos tanulást és megújulást, ezért 2018. szeptemberében beiratkoztam a Kaposvári Egyetem Pedagógiai Karára, ahol mentor szakon végeztem tanulmányaimat, és diplomáim sorát bővítettem.

1. szeptemberétől az ütősök oktatása mellett, a Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola – Alapfokú Művészeti Iskola általános intézményvezető-helyettese vagyok.

2014-ben született meg kislányom, aki természetesen Zeneiskolánk növendéke.

Kaposvár, 2022. november 8.

Horváth Virág Barbara