dr. Farkasné Nagy Gabriella

dr. Farkasné Nagy Gabriella zongora

Végzettségei:

1982-1985 Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Pécs , zeneiskolai zongoratanár

1992-1995 Pécsi Orvostudományi Egyetem és Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Pécs

zenei mentálhigiénikus és zeneterapeuta

Szakmai önéletrajza:

1985 óta zongoratanár
1995-től zenei mentálhigiénikus és zeneterapeuta
2004-2008-ig tanszakvezető
2006-tól óraadó a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán, zeneterápia szakon.

2009-től óraadó zeneterapeuta a KMMK Pszichiátriai osztályán

A Magyar Zene- és Táncművészek Szakszervezete Somogy Megyei Zenepedagógusok Szakszervezeti Bizottságának helyi bizalmija.

Pedagógiai - művészeti tevékenység:

Számtalan versenyen vett rész növendékeivel:

Balassagyarmati Négykezes Találkozó, Sistrum Zongoraverseny, V. Muzsika hídja Magyar-Kínai Verseny., Ferenczy Zongoraverseny , Rév Lívia Regionális Zongoraverseny, Zongoramesék, Danubia Talents Bécs és Vác, WWWstar online verseny, Barcsi Zongorástalálkozó.

Eredmények összesítve:

Megyei versenyek 1993-tól 2022-ig

Bronz              Ezüst               Arany              Nívó, Kiemelt arany

3db                 6 db                 12 db              6 db (1 tanár-diák)

Regionális versenyek 1994-től 2022-ig

Bronz Ezüst               Arany              Nívó                Különdíj

1 db     5 db                5 db                1 db                 2 db

Országos és nemzetközi versenyek 2003-tól 2022-ig

Dicséret                      Különdíj                      Bronz              Ezüst               Arany

1 db                            2 db                            3 db                6 db                6 db (1 tanár-diák)

1. – 2020. Év legeredményesebb tanára
  2. Polgármesteri dicséret
  3. egyik tanulója az év legeredményesebb tanulója

Fő tanítási elve, hogy nyitott, érzékeny emberekké formálja a növendékeit. Nagy hangsúlyt kap munkájában az örömteli kamarazenélés és a társművészetek (pl. zenei témájú rajzpályázatok, tánc, irodalom) bevonása a tanításba, valamint az iskolán kívüli közös hangversenylátogatás és szakmai kirándulások megszervezése. Több növendéke választotta a zenei pályát.

2005-ben a kezdeményezésére dr.Pásztor Zsuzsa, a Kovács-módszer oktatója, a Liszt Ferenc Zeneiskola részére írt egy munkafüzetet gyerekek részére - amely a mai napig hozzáférhető,   a zenei-munkaképesség-gondozásról, 4 oktató videóval együtt, így az országban elsőként itt, a Kaposvári Liszt Ferenc zeneiskolában indult el a zenei munkaképesség-gondozás, a zenéléshez szükséges testi alkalmasság megteremtéséhez és/vagy megőrzéséhez.

2004-től receptív zeneterápiás foglalkozásokat vezet/ett az iskola keretein belül a pályára készülő növendékek személyiségfejlesztésére és önismeretének elmélyítése céljából.

Évekig integráltan foglalkozott autizmussal élő gyerekekkel.

Állandó résztvevője, előadója helyi és országos zenei rendezvényeknek, szakmai fórumoknak, kottabemutatóknak: pl. Kadosa, Hajdu András. Mező Imre, Papp Lajos (4), Ari-Bencses Anikó mesekottáinak dramatikus bemutatója , szerzői estek szervezője, aktív résztvevője.

Horvátországban és Németországban zenei fesztiválokon vettek részt növendékei.

Hobbyja a zenei ismeretterjesztés: több, mint 100 nyomtatott  és elektronikus sajtóban megjelent publikációt írt, valamint kísérleti jelleggel digitális tananyagot is.