Sovákné Ásványi Barbara

Sovákné Ásványi Barbara szolfézs, Vokális és zeneismeret tanszak tanszakvezető

Pécsen születtem, ott jártam zeneiskolába, zongora, majd később orgona szakos növendékként. A zene szeretete hamar kialakult bennem, kórusokban is szívesen énekeltem. Számtalan élménnyel gazdagodva, a kamarazenélés, a korrepetitori feladatok, és a kórusversenyek kapcsán Európa sok országába eljuthattam.

Szolfézs-zeneelmélet, karvezetői diplomámat 1999-ben szereztem a pécsi Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. A szolfézs tanítása számomra öröm, amit hivatásomnak tekintek. Célom, hogy a gyerekek is örömmel tanulják meg a zene alapjait, adjon nekik boldog érzéseket, hogy ismernek egy különleges „idegen nyelvet”, a zene nyelvét.

Pályakezdőként a pécsi Liszt Ferenc Zeneiskolában tanítottam 10 évig, majd a kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskolába kerültem.

2009-ben a PTE Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Karán informatikus-könyvtáros diplomát szereztem. Zeneiskolánk kottatárának a gondozása az én feladatom, melyet örömmel végzek a tanítás mellett.