Szabó Máté

Szabó Máté klarinét óraadó

Szabó Máté alapfokú zenei tanulmányait a Kaposvári Liszt Ferenc zeneiskolában végezte. Sikeres felvételi után a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikumban érettségizett. Egyetemi tanulmányait a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán folytatta Maczák János növendékeként, itt szerezte meg előadóművész és klarinéttanár – kamaraművész diplomáit. Egyetemi évei alatt rendszeres közreműködője volt színházi és zenekari produkcióknak és tagja volt több kamaracsoportnak. Egyetemi évei alatt már lehetőséget kapott, hogy taníthasson a Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskolában, ahol azóta is klarinétot és kamarazenét tanít. 2019 óta a Magyar Honvédség Kaposvár Helyőrség Zenekarának klarinétosa, rendszeresen részt vesz a kaposvári Csiky Gergely színház előadásain.