Tölgyesi Rita

Tanulmányaim

Zenei ismereteimet hat évesen kezdtem a barcsi Vikár Béla Zeneiskolában. Zongora tanáraim voltak: Vörösné Kimpf Mária, Köcski Gábor, Bodó Árpád zongoraművész, Katzné Szabó Marianna. Cselló tanáraim voltak: Kovács Tamás és Révész Lívia. A Pécsi Zeneművészeti Gimnáziumban zongora szakon folytattam, ahol Lafferteon Győzőmé és Sztankov Sztefánné voltak a tanáraim.1996-ban végeztem a Zeneművészeti főiskola Pécsi tagozatán Kamaraművész, Zongoratanár szakon Bánky József Zongoraművész tanítványaként. 2013-ban szereztem egyetemi diplomámat a Pécsi Tudományegyetem Művészeti karán, Zenetanár MA zongora mesterképzési szakon, Tanárom Bánky József Zongoraművész. 2017-ben minősültem Ped.I-ből Ped.II-be. A Portfóliómat a kamarazene oktatás fontosságáról írtam, az alapfokú művészetoktatásban. 2021-ben a Pécsi Tudományegyetem Művészeti karán Zenei mentor- és gyakorlatvezető tanári szakvizsgát szereztem. Szakdolgozatomat a versenyek szerepe a pedagógiában címmel írtam.

1989-től 1991.ig képesítés nélkül, majd 1996-tól tanszakvezető tanárként dolgoztam a Szigetvári Weiner Leó Zeneiskolában 2020- augusztus 17-ig.

1. augusztus 18-tól a Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola Zongora tanára és korrepetitoraként folytattam munkámat. 2021. szeptemberétől a Vonós-akkordikus és Népzene tanszak vezetője vagyok.

Mester kurzusosok: Lantos István, Megyimóreczné Schmidt Ildikó, Dr. Holics László, Havasiné Darska Izabella, Eckhardt Gábor, Szokolay Balázs, Baranyai László, Bánky József, Kerek Ferenc stb. Dr. Stachó László, Palojtay János

Elismerések:

1. 2007.és 2013. Zrínyi Emlékplakett Városi Kitüntetés, 2001-ben a Trio la Musica együttes tagjaként
  2. Jövő nemzedékéért végzett nevelő-oktató munkáért elismerés a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól
  3. Oktatási és Köznevelési Díj
  4. Bonis Bona „A nemzet tehetségeiért” díj

Kilenc tanítványom választotta hivatásául a zenei pályát, közöttük vannak tanárok, előadóművészek.

Alapító tagja vagyok a Szívhúrsok zenekarnak (2006-2020), a Kis Szívhúrosok zenekarnak (2013-2020), Trio la Musica együttesnek. 2000-2020-ig állandó korrepetitora voltam a Szigetvári Tinódi vegyeskarnak.

Kiemelkedő Versenyek, eredmények

Muzsika Hídjai Kínai-Magyar Nemzetközi zenei verseny Bp. (kétszer 1. egyszer 2. helyezés)

Danubia Talents Nemzetközi versenyek (3. helyezés, több alkalommal Különdíj)

Via-Va Nemzetközi Zenei versenyek 2017. ősz-tavasz, 2018. ősz-tavasz, 2019.tavasz (1. és 2. helyezések, abszolút 1.hely két alkalommal is) Zenevarázslat Nemzeközi Négykezes verseny (Nívódíj), Tanári Külön díj