Hudiné Jovánczai Ágnes

Leánykori név: Jovánczai Ágnes

Születési hely, idő: Kaposvár, 1957. december 22.

Iskolai végzettség: zeneművészeti főiskola

Szakmai önéletrajz:

Zeneiskolai tanulmányaimat 1965-től 1977-ig a Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskolában végeztem. Zongoratanárom Dr. Gallai Istvánné, szolfézstanárom Csajághy Károlyné és Merényiné Pap Éva volt. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zeneiskolai Tanárképző Intézet Pécsi Tagozatán 1980-ban általános iskolai ének- és zeneiskolai szolfézstanári diplomát kaptam. Visszatértem anyaiskolámba, ahol azóta is tanítok. Az elmúlt évtizedek alatt nagyon sok növendékkel igyekeztem megszerettetni a zenét. Közülük több tucatnyian a zenei pályát választották. Megyei, regionális és országos versenyekről hoztunk győzelmeket, helyezéseket.

1999-ben Budapesten, a „Kodály Zoltán” VI. Országos Zeneiskolai Szolfézsversenyen megkaptam a Magyar Oktatási Minisztérium Tanári Nagydíját, melyet Kodályné Péczely Sarolta kezéből vehettem át. Ugyanebben a tanévben iskolámban az „Év tanára” lettem. 2015-ben polgármesteri kitüntetést kaptam.

2012 tavasza óta a zeneismeret és vokális tanszak vezetését látom el.

Családi állapot:

Férjnél vagyok. Férjem nyugdíjas műszaki tanár, fiam gépészmérnök, mindketten zeneszerető emberek.