Nyakas József

Emlékek Soltész Emil Zeneiskolájából

Interjú dr. Kardos Erzsébettel

(MÁSODIK RÉSZ)

- Milyen szakembernek ismerte meg Nyakas József igazgatót?

- Ő nekünk összhangzattant tanított, emellett nagyon emlékezetes számomra, hogy fantasztikusan szervezte meg a zenei ismeretterjesztést. Kiváló hangversenyeket rendezett Kaposváron - a Budapesti Fúvósötöst, a Tátrai Vonósnégyest itt, a zeneiskola hangversenytermében hallottam először. Nyakas József zenekart is szervezett, amit ő vezényelt. Tőlük hallhattuk az Egmont-nyitányt, az V. Szimfóniát. Amíg nem létezett ez a zeneiskolai nagyterem, addig a jelenlegi Kapos Szálló nagytermét lehetett igénybe venni nagyobb hangversenyek, vagy növendékhangversenyek céljára. Nyakas igazgató úr nevéhez fűződik még az akkoriban újdonságnak számító mikrobarázdás hanglemezek megvásárlása is. Számos klasszikus zenemű birtokába jutott a zeneiskola, s ezekből tartott az igazgató úr élvezetes hanglemezbemutatókat.