Tücsökzenekar

Tücsökzenekar

A Liszt Ferenc zeneiskola Vonós Tücsökzenekara az 1980-as évek végén kezdte meg működését. Az együttes alapvető célkitűzései közé tartozik a társas muzsikálás megszerettetése és az utánpótlás nevelés. Rendszeresen közreműködnek az intézmény kiemelt és ünnepi rendezvényein (Mikulás-est, Karácsonyi hangverseny, Farsangi koncert, Ifjúsági Vonószenekar önálló estje).

Az együttes műsorában elsősorban kortárs magyar szerzők alkotásai és magyar gyermekdalok szerepelnek. Évente 3-4 alkalommal lépnek fel.

A zenekar muzsikusai általános iskolai tanulók, akik egy-két éves vonós hangszeres (hegedű, cselló) tanulmányokkal rendelkeznek. A teljesen kezdők is néhány hónap múlva bekapcsolódhatnak az együttes munkájába.

Az együttes jelenleg Papp Tibor irányításával dolgozik, létszámuk 21 fő.