Kaposvári Ifjusági Vonószenekar

Kaposvári Ifjúsági Vonószenekar

Ifjúsági Vonószenekar

A Liszt Ferenc zeneiskola Ifjúsági Vonószenekara az 1960-as évek elején kezdte meg működését. Az együttes alapvető célkitűzései közé tartozik a társas muzsikálás megszerettetése és az utánpótlás nevelés. A testvérvárosi kapcsolatok ápolása mellett rendszeresen közreműködnek az intézmény, a város, a megye rangos szakmai és ünnepi rendezvényein, versenyein, valamint az általános iskolásoknak és óvodásoknak szervezett koncerteken.

Szolnokon, 2008. áprilisában a Zeneiskolák VI. Országos Zenekari Versenyén a ,,Vonószenekar” kategóriában II. helyezést értek el. Külföldön – elsősorban a testvérvárosokban – nyolc alkalommal szerepeltek.

A zenekar külföldi útjai: 1991. Frohnleiten (Ausztria), 1993. Glinde (Németország), Frohnleiten, 1995. Are, Östersund (Svédország), Frohnleiten, 1996. Mol, Bree, Susteren (Belgium), Glinde, 1997. Saint-Sébastien-sur Loire (Franciaország), 1998. Glinde, 2001. Frohnleiten, 2003. Glinde.

Az együttes műsorában elsősorban barokk, XX. századi, illetve kortárs magyar szerzők alkotásai, valamint a zeneirodalom vonós versenyművei szerepelnek. Évente 8-10 szereplést vállalnak és teljesítenek sikerrel. A szereplések általában alkalmi programok, de egész estét betöltő műsort is szívesen játszanak. Kamarazenekari felállásban (15 fővel) is gyakran felléptek már. A zenekar utánpótlását a Vonós Tücsökzenekar biztosítja. Az Ifjúsági Vonószenekar jelenleg Papp Tibor irányításával dolgozik.

A zenekar muzsikusai általános iskolai és középiskolai tanulók, létszámuk 21 fő.